Sprawdź, ile możesz mieć promili! Skorzystaj z wirtualnego alkomatu

Zgodnie z polskimi przepisami pojazd może prowadzić osoba, która ma maksymalnie do 0,2 promila alkoholu we krwi, co odpowiada 0,1 mg/l w wydychanym powietrzu. Jak oszacować stężenie alkoholu we krwi? Można zrobić to nie tylko zwykłym alkomatem.

Oblicz promile w wirtualnym alkomacie

Alkomat to najdokładniejsze urządzenie pozwalające na określenie rzeczywistego stężenia alkoholu w wydychanym powietrzu. Nie zawsze jednak jest on do dyspozycji. W takim przypadku bardzo pomocny będzie wirtualny alkomat, czyli internetowy kalkulator szacujący ilość promili po wypiciu alkoholu.

Alkomat dostępny w sieci to kalkulator promili, który po podaniu w nim odpowiednich danych szacuje stężenie alkoholu we krwi. Gdy będzie ono wyższe niż 0,2 promila, wtedy prowadzenie pojazdów jest odradzane.

Wirtualny alkomat – jak to działa?

Do wirtualnego alkomatu należy wprowadzić kilka informacji dotyczących badanej osoby oraz trunków, jakie wypiła.

Dane do wyliczenia ilości promili w wirtualnym alkomacie:

  • płeć
  • waga
  • spożyty alkohol – rodzaj, w tym stężenie alkoholu, ilość alkoholu
  • czas od wypicia alkoholu

W zależności od wybranego kalkulatora konieczne może być podane również innych danych, na przykład rodzaju sylwetki, informacji o spożywaniu posiłków podczas picia alkoholu. W niektórych wirtualnych alkomatach można również wybrać rodzaj alkoholu z listy.

Warto pamiętać o tym, że wirtualny alkomat podaje orientacyjne wyniki, dlatego rzeczywiste stężenie alkoholu we krwi oraz w wydychanym powietrzu może być inne. Precyzyjne wyniki mogą podać tylko profesjonalne alkomaty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *