Jak zmierzyć prędkość internetu?

Chcesz sprawdzić, jaką prędkość ma Twój internet? Teraz możesz zrobić to łatwo, szybko i za darmo. Sprawdź, jakich narzędzi użyć, aby wykonać dokładny pomiar szybkości internetu!

Co wpływa na szybkość internetu?

Szybki internet to wygodniejsze oglądanie filmów online, korzystanie z popularnych dzisiaj serwisów do wideokonferencji, słuchanie muzyki bez opóźnień oraz błyskawiczne ładowanie się stron internetowych.

Na prędkość internetu na komputerze wpływa wiele czynników, w tym jego dostawca, wybrany pakiet internetowy, rodzaj połączenia, liczba osób korzystających z sieci, a także bardziej zaawansowane technicznie czynniki, na przykład pasmo Wi-Fi sieci czy kanał.

W jaki sposób sprawdzić prędkość internetu?

Aby wykonać pomiar prędkości swojego internetu, najlepiej skorzystać w tym celu z dostępnych w internecie serwisów. Dostępny online program do prędkości internetu pozwoli wtedy na sprawdzenie wartości bezpośrednio na stronie internetowej – bez konieczności pobierania go na dysk i instalacji.

Aby wykonać pomiar prędkości internetu online, wystarczy tylko nacisnąć na przycisk, który rozpoczyna mierzenie prędkości download, czyli pobierania oraz upload, czyli wysyłania. Dodatkowo mierzone są także ping i jitter – pozwalają one na określenie jakości transmisji. Serwis pokaże też adres IP, informacje o dostawcy, a nawet przybliżoną lokalizację.

O czym pamiętać przed pomiarem prędkości internetu online?

Aby wykonać pomiar, warto wybrać dobry serwis, na przykład najdokładniejszy speed test – speedomat.pl, który pozwala na uzyskanie bardzo precyzyjnych wyników wraz z oznaczeniem parametru jitter.

Przed rozpoczęciem pomiaru warto zresetować komputer oraz router. Podczas wykonywania testu nie należy także korzystać z internetu, na przykład przeglądać innych stron, słuchać muzyki online lub pobierać plików.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *