Jaki antywirus dla firmy? Sprawdź, jak zabezpieczyć komputery w biurze

Zainfekowanie komputerów w firmie przez złośliwe oprogramowanie niesie ze sobą wiele zagrożeń. Aby im zapobiegać, warto zabezpieczyć się za pomocą dobrego programu antywirusowego. Jaki antywirus dla firm jest najlepszy?

Dlaczego warto korzystać z programu antywirusowego w biurze?

Bardzo często można spotkać się z pytaniem – po co tak naprawdę potrzebny jest antywirus dla firmy? Program antywirusowy w przypadku firm nie jest niezbędny, lecz jest rekomendowany jako skuteczny sposób ochrony przed poważnymi konsekwencjami.

Złośliwe oprogramowanie, które może dostać się na komputer firmowy, może spowodować utratę ważnych danych, wykradzenie wrażliwych informacji, a nawet uniemożliwić korzystanie z komputera. W efekcie może doprowadzić firmę do niekorzystnej sytuacji, gdy nie jest ona w stanie realizować swoich obowiązków. Co więcej, wszelkiego rodzaju wycieki danych czy opóźnienia wpływają negatywnie na wizerunek firmy, a nawet mogą narazić ją na konsekwencje prawne.

Jakie funkcje powinien mieć dobry antywirus dla firmy?

Aby uzyskać optymalną ochronę, najlepszy antywirus do biura powinien nie tylko chronić przed wirusami przez skanowanie dysku, ale również oferować rozszerzone rozwiązania wspierające bezpieczeństwo.

Firmowy antywirus może oferować poniższe funkcje:

  • skanowanie poczty e-mail i blokowanie podejrzanej zawartości w wiadomościach, może także zapewniać ochronę przed spamem – niechcianymi e-mailami
  • ochrona serwera poczty i plików dla kompleksowego bezpieczeństwa
  • ochrona przeglądarki internetowej, czyli ciągłe skanowanie podczas przeglądania sieci
  • firewall, czyli zapora ogniowa, która monitoruje porty komputera, aby chronić przed włamaniem do niego w czasie rzeczywistym
  • zabezpieczenie prywatności – rozwiązania typu anti-spyware zapobiegające szpiegowaniu i pozyskiwaniu danych
  • ochrona bankowości internetowej i płatności online dla zabezpieczenia przed wyciekiem danych
  • zabezpieczenie plików przed dostępem przez niepowołane osoby
  • niszczarka – ostatecznie usuwa pliki z dysku, aby były nie do odzyskania
  • konsola administracyjna – używana głównie w większych firmach, pozwala pracownikowi IT na zarządzanie zasobami

Niektóre systemy antywirusowe oferują ochronę nie tylko komputerów, ale też urządzeń mobilnych – smartfonów, tabletów, co dodatkowo zapewnia jeszcze lepsze zabezpieczenie dla ważnych firmowych danych i aplikacji.

Najlepszy antywirus dla firm – co wybrać?

Obecnie na rynku znajduje się wiele programów antywirusowych dla klientów biznesowych. Zatem, jaki antywirus dla firm jest najlepszy?

Warto postawić na produkt znanej marki, która oferuje dostęp do oprogramowania o szerokiej funkcjonalności, aktualizowanego systematycznie, aby zapewnić jak najwyższą ochronę. Dobry program powinien cechować się także małą liczbą fałszywych alarmów oraz nie powinien powodować znacznego opóźnienia pracy komputerów, aby mogły one działać płynnie.

Przy poszukiwaniu ofert w kategorii antywirus dla firm ranking tego typu programów również będzie bardzo pomocny. Rankingi antywirusów dla biznesu dokładnie analizują parametry oprogramowania i porównują je ze sobą, aby doradzić w wyborze tego najlepszego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *