W jakie gry zręcznościowe warto zagrać?

Do bardzo popularnych gier komputerowych zalicza się zręcznościówki. Komputerowe gry zręcznościowe pojawiły się na rynku wiele lat temu. Grupa produktów składających się na kategorię gier zręcznościowych jest bardzo obecnie bogata. Dzięki temu gry komputerowe cieszą się popularnością w różnych kategoriach wiekowych.

Czym charakteryzują się gry zręcznościowe?

Gry zręcznościowe mają jedną cechą wspólną. Na ich pomyślne zakończenie szansę mają tylko te osoby, które wykażą się refleksem. Z grami zręcznościowymi świetnie też radzą sobie osoby, które umiejętność kierowania przyciskami na przykład josticka opanowały do perfekcji. Ciągła akcja jest kolejną cechą charakterystyczną dla komputerowych gier zręcznościowych. Rozgrywki są niezwykle dynamicznie, a często także bardzo widowiskowe.

Pierwsza gra zręcznościowa pokazała się na rynku w 1972 roku. Nosiła nazwę Pong i bardzo szybko zdobyła ogromną popularność. Dzisiaj na rynku dostępne są gry zręcznościowe przeznaczone nie tylko dla jednego gracza. W sprzedaży nie brakuje też zręcznościówek, w które może grać więcej osób. Wymaga to jedynie podzielenia ekranu. Producentem wielu popularnych gier zręcznościowych jest firma Microsoft.

Jakie są rodzaje gier zręcznościowych

W kategorii gier zręcznościowych można znaleźć produkty należące do różnych typów. W Mortal Kombat, który jest jedną z cieszących się dużą popularnością zręcznościówek jest bijatyką. Do gier zręcznościowych zalicza się również przygodowe gry akcji. Gry zręcznościowe osadzane są też w świecie, który przypomina realny, istniejący naprawdę świat.

Jakie gry zręcznościowe są najbardziej popularne?

Jest ich naprawdę bardzo wiele. Jedną z czołowych pozycji w rankingu popularności zajmuje Blizzard Arcade Collection. Premiera tej gry miała miejsce 20 lutego bieżącego roku. Została wydana przez Blizzard Entertainmant między innymi w języku polskim.

23 grudnia 2020 roku miała miejsce premiera zręcznościówki Super Meat Boy: Forever. Ta platformowa gra zręcznościowa dostępna jest tylko w angielskiej wersji językowej. Jest kontynuacją gry Super Meat Boy. Gracz może wybrać dla siebie jedną z postaci – Bandage Girl lub Meat Boy. Kierowanie tymi postaciami odbywa się bez jego udziału. Postaciami kieruje auto runner. Gra jest pełna przemocy, na ekranie jest mnóstwo krwi. Jest to więc gra odpowiednia dla starszych graczy.

Popularną grą zręcznościową na Xbox One jest także Capcum Arcade Stadium. Grę wydała firma Capcon wyłącznie w angielskiej wersji językowej. To pakiet składający się z 32 gier pierwotnie wydawanych przez tę firmę w latach 1984 – 2001. Kompilacja na Xbox One, ale także na Microsoft Windows i PlayStation 4 miała premierę 17 lutego bieżącego roku. W gry te można grać zarówno jedna, jak i wiele osób.

Komputerowe gry zręcznościowe cieszą się bardzo dużą popularnością. Obecnie na rynku jest tak wiele różnorodnych gier z tej kategorii, że zręcznościówki są rozrywką odpowiednią dla całych rodzin. Nie wszystkie bowiem gry zręcznościowe zawierają elementy przemocy.

Listę najpopularniejszych gier zręcznościowych znajdziesz na stronie https://www.gram.pl/encyklopedia-gier/zrecznosciowa/

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *