Przeboje kinowe w Twoim domu. Jaki zestaw kina domowego kupić?

Chcesz kupić zestaw kina domowego, aby cieszyć się z niesamowitej jakości rozrywki w swoim salonie? Sprawdź, na co należy zwrócić wtedy szczególną uwagę!

Dlaczego warto mieć zestaw kina domowego?

Zwykły telewizor nie jest w stanie zapewnić wysokiej jakości dźwięków podczas oglądania filmów, seriali oraz innych materiałów. Aby je poprawić, warto zdecydować się na zestaw kina domowego.

Kino domowe to komplet głośników wraz z dodatkowymi elementami jak amplituner, który odpowiada za ich sterowanie, a także odtwarzacz płyt DVD czy Blu-Ray.

Poprzez zestaw kina domowego przeboje kinowe w Twoim domu mogą wejść na zupełnie nowy poziom. Dźwięk staje się wtedy głęboki, przestrzenny i we własnym salonie można poczuć się jak w kinie.

Zatem zestaw kina domowego to kapitalny pomysł dla każdego amatora filmów i nie tylko, ponieważ nowoczesne kino domowe zapewnia jeszcze lepsze doznania także podczas grania w gry na konsoli czy w trakcie słuchania muzyki.

Jakie kino domowe wybrać?

Sklepy oferują obecnie szeroką gamę sprzętów, dlatego bardzo często pojawia się pytanie – jaki zestaw kina domowego wybrać?

Podczas wyboru kina domowego należy zwrócić uwagę na poniższe parametry:

  • Liczba kanałów – to parametr odnoszący się do liczby głośników wchodzących w skład kina domowego. Najpopularniejsze zestawy to 5.1 oraz 7.1, w których działa 5 lub 7 kanałów oraz głośnik niskotonowy – subwoofer. Gdy w salonie nie ma jednak miejsca na tak rozbudowany zestaw, można wybrać mniejsze kino domowe w formacie 2.1 czy 3.1, które także zapewni o wiele lepszą jakość dźwięku niż zwykłe głośniki w telewizorze.
  • Moc wyjściowa – przekłada się na głośność kina domowego. Warto pamiętać o tym, że ważna jest zależność jak moc głośników a wielkość pomieszczenia. W dużych salonach moc musi być wyższa, by dźwięk wypełnił całe pomieszczenie.
  • Łączność – nowoczesne zestawy kina domowego wykorzystują łączność bezprzewodową. Za pomocą Wi-Fi, Bluetooth czy DLNA można podłączyć wtedy zewnętrzne urządzenia jak smartfon, laptop, by streamować z nich materiały.
  • Technologie – dobre kino domowe może zaoferować specjalne technologie poprawiające jakość brzmienia, na przykład Dolby Atmos, Dolby TrueHD, DTS:X.

W doborze najlepszego kina domowego mogą pomóc również pracownicy salonów producentów sprzętu – stacjonarnie i online.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *