PODSTAWKA POMOŻE ZADBAĆ O TWOJEGO LAPTOPA

Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Laptopy otworzyły szereg nowych możliwości przed użytkownikami komputerów. Ludzie pracują z nimi w kuchni, na podłodze a nawet w parku

Angielskie słowo „lap” można przetłumaczyć jako kolana. Laptop to po prostu komputer przeznaczony do tego, żeby korzystać z niego w rozmaitych pozycjach. Wielu ludzi używa go leżąc w łóżku. Komputer spoczywa wtedy na brzuchu lub właśnie na kolanach. Niestety kontakt z ciepłym podłożem, jakim jest ludzkie ciało, może doprowadzić do przegrzania się sprzętu. Dowiedz się, jak temu zapobiec.

Chronienie laptopa przed przegrzaniem

Każdy laptop wyposażony jest w system wentylacyjny. Niestety ze względu na niewielką przestrzeń wszystkie elementy znajdujące się wewnątrz tego typu komputerów muszą być kompaktowe. Stąd wynika fakt, że montowane w laptopach systemy chłodzące okazują się zbyt mało wydajne. Z czasem też, ze względu na kurz osadzający się w wylotach, skuteczność wentylacji spada jeszcze bardziej. W odróżnieniu od komputerów stacjonarnych nie możemy tutaj samodzielnie zamontować dodatkowych urządzeń chłodzących. Pozostaje więc zapobieganie, okazjonalne czyszczenie otworów wentylacyjnych oraz podstawki.

Podstawka – prosty środek zaradczy

Przegrzewanie się może wynikać z samej konstrukcji laptopów. Jeśli więc masz komputer przenośny albo planujesz go kupić, prawdopodobnie przyda Ci się również podstawka pod laptopa. Tego typu akcesoria występują w kilku odmianach:

– zwykłe podstawki. Gwarantują gładką powierzchnię, na której komputer będzie sprawniej pracował.
– stojaki. Umieszczony w nich laptop będzie znajdował się ponad stołem. W tej pozycji wentylator może funkcjonować bardziej wydajnie – ma większe możliwości do zasysania powietrza.
– podstawki do trzymania na kolanach. Wyjątkowo prosta konstrukcja – od dołu poduszka, od góry niewielki pulpit. Podstawka tego typu spełnia dwa zadania – dzięki niej nie przegrzewa się ani laptop ani żadna z części ciała użytkownika.
– podstawki wyposażone w aktywne chłodzenie. Zostały w nich zamontowane wentylatory, które dodatkowo chronią laptopa przed przegrzaniem. Tego typu akcesoria są najdroższe, ale też wykazują się największą skutecznością.

Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *