JAK ZACZĄĆ STREAMOWAĆ GRY?

Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Streamowanie gier cieszy się aktualnie ogromną popularnością wśród miłośników komputerowej rozrywki; jest to jednak zupełnie oczywiste, bowiem daje nam to dostęp do wielu ciekawych tytułów. Aby jednak móc zacząć to robić, musimy opanować pewne podstawy i przede wszystkim znaleźć odpowiedni program.

Obecnie znajdziemy szereg różnych programów służących do streamowania, ale wśród najpopularniejszych możemy wymienić przede wszystkim dwie propozycje. Pierwszą z nich jest OBS – Open Broadcaster Software. Program w pełni darmowy, oferujący nam co prawda nieco bardziej podstawowe funkcje, ale całkowicie wystarczające w codziennym użytkowaniu. Drugim z nich jest Xsplit; co prawda jest on płatny, ale nie kosztuje szczególnie wiele, a równocześnie daje nam szereg dodatkowych funkcji.

Przyjmijmy, że na początku decydujemy się na skorzystanie z darmowego programu; wystarczy w Google wpisać nazwę OBS, wejść na jego stronę i pobrać instalator. Instalacja przebiega tu podobnie jak w przypadku większości darmowego software, zatem ogranicza się głównie do klikania „next”. Skoro mamy już odpowiedni program, to potrzebujemy jeszcze tylko miejsca, w którym będziemy mogli streamować gry. Najlepszą propozycją jest portal www.twitch.tv, na którym po krótkiej rejestracji zakładamy konto. Gdy już się zalogujemy, musimy wejść na nim w odpowiednią zakładkę i pobrać z niej kod, który następnie kopiujemy do naszego programu (w przypadku OBS okno do tego służące znajdziemy w „ustawieniach”). Całość przebiega zatem bardzo szybko i nie musimy do tego posiadać żadnej skomplikowanej wiedzy. Oczywiście, im bardziej rozbudowany program, tym więcej możliwości będziemy tutaj mieli.

Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *