Jak przeprowadzić pomiar prędkości internetu?

Chcesz sprawdzić swoją prędkość internetu? Obecnie możesz zrobić to na parę sposobów. Jak uzyskać najdokładniejsze informacje dotyczące szybkości sieci?

Pomiar prędkości internetu online

Najprostszym i najczęściej używanym sposobem sprawdzenia prędkości sieci jest skorzystanie ze specjalnych stron internetowych, które wyposażone są w speed testy – testy prędkości internetu.

Taki pomiar prędkości internetu online można wykonać błyskawicznie – wystarczy tylko nacisnąć na przycisk, aby go rozpocząć. Już po kilkunastu sekundach można odczytać wynik.

Aby uzyskać jak najwięcej informacji o prędkości internetu, warto wykonać najdokładniejszy speed test – testujpredkosc.pl. Prezentuje on dane jak:
– Download – podaje prędkość ściągania,
– Upload – odnosi się do prędkości wysyłania,
– Ping – prezentuje opóźnienie w wysyłaniu danych,
– Jitter – dotyczy opóźnienia w wysyłaniu pakietów,
– Buffer delay – opóźnienie w buforowaniu.

Programy do prędkości internetu

Druga opcja to zastosowanie specjalnego oprogramowania do wykonania pomiaru prędkości internetu, które pobierane jest i instalowane na urządzeniu.

Programy tego typu pozwalają na sprawdzenie dokładnych informacji dotyczących internetu na różnych sprzętach. Można wykorzystać program do prędkości internetu na komputer lub na urządzenia mobilne – smartfony, tablety.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *