Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Android jest najpopularniejszym systemem na świecie, który oferuje swoim użytkownikom przeróżne aplikacje, jakie mają pomóc im w pracy oraz umilić wolny czas. Jakie gry najchętniej wybieramy?

Android jest systemem operacyjnym, przeznaczonym dla urządzeń mobilnych – telefonów komórkowych, smartfonów, tabletów i netbooków. W roku 2015 jest to najpopularniejszy system na świecie, oparty na Linuksie, o liczbie aplikacji sięgającej blisko 1,5 miliona.

Do wyboru jest naprawdę szeroka gama różnorodnych gier – każdy znajdzie coś dla siebie. Niestety, niektóre gry są płatne, a przecież najlepiej móc korzystać z nich zupełnie za darmo. Które darmowe gry godne są szczególnego polecenia?

Wśród najpopularniejszych gier na Androida, podsumowujących rok 2014, prym wiodła następująca trójka:

  1. CANDY CRUSH SAGA
  2. DON’T TAP THE WHITE TILE
  3. FARM HEROES SAGA

Zwycięzcą w rankingu popularności jest gra „Candy Crush Saga” – gra skojarzeniowa, w której zadaniem gracza jest ułożenie w odpowiedniej kombinacji cukierków w pionie lub w poziomie. Wciągają nie tylko apetycznie wyglądające przysmaki, ale również paleta barw i 400 poziomów do przejścia. Co jakiś czas na planszy pojawiają się galaretki i owoce, z którymi gracz musi sobie poradzić. A wynikami może podzielić się ze swoimi znajomymi na Facebooku, jak również zapraszać ich do wypróbowania gry.

Don’t Tap The White Tile”, czyli „Nie dotknij białego klawisza” to gra, która uplasowała się na drugim miejscu zestawienia. Gra nie wymaga żadnych szczególnych umiejętności, a jedynie skupienia, uwagi, refleksu oraz szybkich palców. Polega na odpowiednim graniu na fortepianie – w taki sposób, aby nie dotykać białych klawiszy. Swoje wyniki można publikować na portalach społecznościowych i porównywać z wynikami znajomych.

Farm Heroes Saga” to gra twórców „Candy Crush Saga”, czyli zwycięzcy całego zestawienia. To gra skojarzeniowa, w której należy wykorzystywać umiejętność logicznego myślenia, zmysł obserwacji oraz zdolności do planowania. Gracz musi układać w ciągach identyczne owoce oraz warzywa. Gdy mu się uda, identyczne przedmioty znikają, a on zdobywa kolejne punkty. Gracz zbiera swoje plony, kolekcjonuje elementy specjalne (to warunek przechodzenia do kolejnych etapów) i szybko się wciąga w kolorową, przyjemną grę.

Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Leave a comment

ThemeREX © 2021. All rights reserved.