Najpopularniejsze aplikacje randkowe

Najpopularniejsze aplikacje randkowe

Aplikacje randkowe cieszą się wśród Polaków dużą popularnością. W naszym kraju aż 840 tysięcy użytkowników smartfonów korzysta regularnie z oprogramowania tego typu. Co decyduje o atrakcyjności takich platform jak Badoo czy Tinder?

Dawno już minęły czasy, kiedy umawianie się z osobami poznanymi przez internet miało w sobie coś egzotycznego. Obecnie jest to norma. Dostępne na rynku aplikacje randkowe oraz social media znacznie ułatwiają internautom nawiązywanie znajomości i wchodzenie w bliskie relacje. I nie dotyczy to tylko osób nieśmiałych, które w realu miałyby problem z podjęciem inicjatywy. Z aplikacji randkowych korzystają różni ludzie, również ci, którzy nie doświadczają żadnych trudności w nawiązywaniu znajomości w świecie realnym.

 

Ile osób korzysta z aplikacji randkowych?

Statystyki mówią same za siebie – pod koniec 2018 r. z aplikacji randkowych korzystało w Polsce ponad 840 tysięcy użytkowników. Największym powodzeniem cieszy się aplikacja Badoo – w grudniu przynajmniej raz logowało się do niej ponad 268 tysięcy osób. Niemały sukces odniósł też popularny Tinder – w ostatnim miesiącu ubiegłego roku uruchomiło go 176 tysięcy internautów. A jeśli dodać jeszcze do tego osoby korzystające nie z Androida, lecz z iOS – powszechność tego typu aplikacji staje się jeszcze bardziej uderzająca.

 

Aplikacje randkowe w Google Play

Żadna inna aplikacja randkowa nie osiągnęła takiej popularności jak Badoo oraz Tinder. O sukcesie tych platform zadecydowały unikalne mechanizmy wyszukiwania potencjalnego partnera charakterystyczne dla każdej z nich. Ale internauci mają do wyboru również inne programy. W Google Play można znaleźć aplikacje przeznaczone dla mniejszości seksualnych, dla osób o określonych zainteresowaniach lub zamieszkujących w danym mieście, a nawet dla seniorów. Stosunkowo dużym powodzeniem cieszy się też aplikacja, w której to kobiety są stroną inicjującą kontakt.

 

Mechanizm działania

Badoo i Tindera można ściągnąć z sieci za darmo – korzystanie z podstawowych funkcji jest całkowicie bezpłatne. Użytkownicy, którzy chcieliby wyzyskać w pełni potencjał tych aplikacji, mogą dokupić opcje dodatkowe, które pozwalają zwiększyć widoczność profilu, a także usprawnić cały proces poszukiwania drugiej połówki. Rejestracja nie wymaga żadnych skomplikowanych posunięć, wystarczy się zarejestrować za pośrednictwem Facebooka.

 

Świat realny nie zawsze dostarcza nam okazji do nawiązywania ciekawych i owocnych znajomości. Zwłaszcza osoby mieszkające w mniejszych miejscowościach mogą doświadczać trudności w znalezieniu kogoś, kto spełniałby ich oczekiwania. Aplikacje randkowe są bardzo dużym udogodnieniem – dzięki nim uzyskujemy możliwość poznawania ludzi, na których moglibyśmy nigdy się nie natknąć w realu.

Poleć artykuł

Komentarze