Gry językowe – rozrywka i nauka z językiem angielskim

Gry językowe – rozrywka i nauka z językiem angielskim

Nie od dziś wiadomo, że najskuteczniej uczymy się poprzez zabawę. Wbrew pozorom dotyczy to nie tylko dzieci. Dorośli, którzy chłoną języki wolniej niż małoletni uczniowie, również potrzebują odpowiedniego stymulatora do nauki.

Gry językowe w wersji mobilnej rozgrzeszają nas nieco z ciągłego zaglądania do smartfonu. W końcu w tym przypadku to połączenie przyjemnego z pożytecznym – stanowią świetną bazę do powtórek i szlifowania znajomości języka. Świetnie sprawdzają się zwłaszcza w nauce słówek!

 

Global Warming

Prosta gra edukacyjna, podczas której nie tylko ćwiczymy umiejętności językowe, ale też uzupełniamy wiedzę z zakresu ekologii i przyrody. W każdej rundzie mamy podany zlepek liter, z których musimy wyłowić określone słowo. Wskazówką jest jego definicja. Gra na czas!

 

Air Baloon Rally

Gra podobna do Global Warming – chodzi w niej o odgadywanie słów z pomieszanych ciągów liter. Ma jednak zdecydowanie wyższy poziom, polubią ją więc ci, którzy są za pan brat z angielskim słownictwem. Słówka musimy odgadywać na tyle szybko, by udało nam się wygrać wyścig balonem. Im więcej czasu potrzebujemy na odgadnięcie wyrazu, tym dalej pozostajemy w tyle!

 

Head’s Up!

Polskim użytkownikom gra znana jest pod nazwą „Czółko”. Jeśli jednak zależy nam na rozwoju umiejętności językowych, możemy grać w języku angielskim. Co ważne, gierka przeznaczona jest dla co najmniej dwóch osób. Polega na tym, że gracz wybiera kategorię i unosi telefon do czoła. Na ekranie pojawiają się kolejne słowa lub frazy z wybranej dziedziny, a pozostali uczestnicy muszą tak naprowadzać grającego, aby je odgadł. Genialna zabawa dla wielojęzycznego towarzystwa.

 

Bootcamp Quiz

Quiz Bootcamp zawiera zarówno pytania z gramatyki, jak i ze słownictwa. Każda kolejna punktowana karta to zdanie z luką i dwie możliwości jej wypełnienia – poprawna i błędna.

 

Ultimate English Spelling Quiz

Znajomość słów to jedno, ale wypadałoby jeszcze poznać ich prawidłową wymowę. Spelling Quiz uczy nas poprawnego mówienia, zwraca uwagę na niuanse w tym zakresie i prezentuje różne konteksty. Każde pytanie quizu ma cztery możliwe odpowiedzi, spośród których wcale nie jest tak łatwo wybrać tę prawidłową!

 

Duolingo

Duolingo to popularna i darmowa aplikacja do nauki różnych języków. Pomaga ćwiczyć gramatykę, wymowę, rozumienie oraz słownictwo. Rewelacyjna zwłaszcza na początku nauki nowego języka, ale możemy zmienić poziom na bardziej zaawansowany. Apka ma formę gry – każde zadanie jest punktowane.

 


 


 

Poleć artykuł

Komentarze