Bezpieczne i wartościowe gry mobilne dla dzieci

Bezpieczne i wartościowe gry mobilne dla dzieci

Jeśli zastanawiacie się, do czego służy dziecku smartfon lub tablet, odpowiedź jest prosta – do grania. I rodziców w tym głowa, by czas spędzony przez ich pociechy na graniu w gry mobilne nie był czasem straconym.

Niezależnie od tego, czy małolat jest na tyle duży, by mieć swój własny telefon, czy też od czasu do czasu pozwalamy mu skorzystać z naszego sprzętu, jednego możemy być pewni – najbardziej zainteresują go gry. Instalując gry z myślą o dzieciach, wybierajmy te nieszkodliwe dla ich rozwoju. To podstawa. Dobrze byłoby też, aby wybrane aplikacje miały dodatkowo jakiś inny walor poza rozrywkowym, np. poznawczy czy edukacyjny. Oto nasze propozycje.

 

Logikolandia

Autorem Logikolandii jest psycholog dziecięcy, co z automatu sprawia, że wzrasta nasze zaufanie do tej gry. Powinna przypaść do gustu zwłaszcza tym rodzicom, którzy lubią testy na inteligencję, gdyż przypomina nieco materiał do ćwiczeń IQ. Gra zawiera zadania polegające na dopasowywaniu kształtów, eliminowaniu niepasujących elementów czy układaniu sudoku. Trenuje myślenie logiczne i przestrzenne.

 

Rube’s Lab

Nowoczesna gra nawiązująca do klasycznych gier-łamigłówek. Rube potrzebuje pomocy – zagraża jej Dr Evil. Każde zadanie, które czeka na gracza to wyzwanie o charakterze logicznym, wpajające zasady fizyki i matematyki.

 

Monument Valley

Nie samą logiką żyje dziecięcy umysł. Równie ważne w jego rozwoju jest otwarcie na myślenie nieszablonowe, chęć kreowania i dokonywania niemożliwego. Monument Valley to gra, w której cel osiągamy poprzez łamanie i naginanie zasad rzeczywistego świata. Pięknie zaprojektowana grafika dodatkowo rozwija poczucie estetyki.

 

Toca Kitchen

Zanim dzieciaki na serio zajmą się gotowaniem, a nie tylko wycinaniem pierniczków na święta, mogą popróbować swoich sił w Toca Kitchen. Gra dla młodszych użytkowników, którzy chcą poznać sens gotowania, pieczenia, łączenia składników i innych kuchennych operacji. W przyszłości może zaprocentować!

 

Miś Uszatek

Gra inspirowana dobrze znaną pokoleniu rodziców bajką o ciekawskim misiu. Doczekała się już kilku edycji, a wszystkie powstały w polskim studiu Forever Entertainment. Miś Uszatek wyrusza w niej w pełnej przygód wędrówkę, podczas której czekają go różne wyzwania. Osnuta opowieścią przyjemna gra, niepozbawiona waloru edukacyjnego.

 


 

Poleć artykuł

Komentarze