Najlepsze platformówki na Androida

Najlepsze platformówki na Androida

Platformówki, które kiedyś były ikoną gier komputerowych w ogóle, są obecnie traktowane nieco po macoszemu. Nadal mają jednak wielu oddanych fanów. Poniżej przyjrzymy się pięciu najlepszym dostępnym na Androida grom tego typu.

Rayman Fiesta Run

To platformówka zaliczająca się do podgatunku tzw. runnerów – bohater znajduje się cały czas w ruchu, automatycznie pędzi przed siebie i w ruchu musi unikać zagrożeń i potykać się z przeciwnikami. Rayman Fiesta Run to gra o niesamowitej dynamice, dzięki której zabawa jest naprawdę przednia.

 

Leo's Fortune

Ta gra na tle innych platformówek wyróżnia się przede wszystkim kuriozalną postacią głównego bohatera – jest nim kosmata kulka o imieniu Leopold. Leopold jest posiadaczem ogromnych ilości złota, które na początku gry zostaje zrabowane. Aby je odzyskać, nasz bohater będzie musiał przedsięwziąć fascynującą i pełną niebezpieczeństw wyprawę.

 

Shadow Blade

Doskonale wyszkolony wojownik Ninja zdaje się być postacią banalną w platformówce opartej na walce wręcz. Shadow Blade nie jest więc może tytułem szczególnie odkrywczym, za to okazuje się grą niezwykle dopracowaną i wciągającą.

 

Prince of Persia: The Shadow of the Flame

To bez wątpienia jeden z tych tytułów, które dowodzą siły Androida, radzącemu sobie, jak się okazuje, nie tylko z grami prostymi, zużywającymi stosunkowo niewielką ilość mocy obliczeniowej, ale również z tymi bardziej wymagającymi. Podobnie jak we wszystkich innych odsłonach Prince of Persja, bardziej od refleksu liczy się tu pomysłowość i ostrożność – mimo że gra niewątpliwie kwalifikuje się do kategorii platformówek, niemałą korzyść przyniesie również ambitniejszym graczom.

 

VVVVVV

To nie błąd – ostatnia gra, o której koniecznie trzeba wspomnieć w tym zestawieniu, naprawdę nosi tytuł VVVVVV. Jej grafika przywodzi na myśl pierwsze produkowane masowo komputery, i to nie komputery PC, ale maszyny takie jak C64 czy ATARI ST. Prostą, pikselową oprawę wizualną kompensuje jednak duża grywalność oraz bardzo wysoki poziom trudności. To tytuł dla prawdziwych koneserów.

 

Poleć artykuł

Komentarze