Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Kierownice stanowią wielkie ułatwienie podczas grania. Górują nad innymi kontrolerami gier w przypadku, gdy użytkownik ma zamiłowanie do wyścigówek. Oto przegląd najlepszych kierownic dla graczy.

Charakterystyka kierownicy do gier

Kierownice używane są w grach wyścigowych, ponieważ imitują prawdziwe kierownice, zamontowane w pojazdach i zwiększają komfort gry. Dodatkowo wiele z nich ma w sobie zamontowany system Force Feedback, potęgujący uczucie realizmu. Na pewno dodaje go także hamulec oraz pedał gazu, które kupuje się w zestawie wraz z kierownicą.

W większości kierownic kąt obrotu wynosi od 200 do 270 stopni, przy czym w niektórych modelach jest to nawet 1080 stopni, co wpływa znacząco na jakość gry.

Przegląd kierownic dla graczy

Z pewnością warto zdecydować się na produkty od Logitecha, na przykład kierownicę Logitech Driving Force GT, która daje nam możliwość obrotu aż o 900 stopni. Wspaniałym dodatkiem są pełnowymiarowe pedały gazu, które czynią grę niezwykle dynamiczną i realną. Cena produktu to około 650 złotych – jednakże znakomite parametry w pełni ją uzasadniają. Dodatkowo, zestaw zawiera także oprogramowanie, umożliwiające dostosowanie wszystkiego do własnych wymogów.

Dużo droższym produktem tej samej marki jest Logitech G7 Racing Wheel, którego cena oscyluje wokół 1000 złotych. Wśród cech tego produktu możemy wyróżnić:

  • znakomite, siłowe sprzężenie zwrotne,
  • możliwość obrotu kierownicą o 900 stopni,
  • trwałość spowodowana zastosowaniem stali przy budowie łożysk oraz pedałów,
  • dobra przyczepność – i to zarówno do dłoni w trakcie trzymania, jak i do dywanu (wszystko dzięki wykorzystaniu ręcznie zszywanej skóry do stworzenia kierownicy, jak również wstawienia zaczepów do dywanu przy skrzyni z pedałami,
  • łopatkowe skrzynie biegów, pozwalające na instynktowne wręcz działanie.

Prawdziwą rewelacją jest kierownica Thrustmaster T500 RS, choć jej cena (około 2000 złotych) może przerażać – zaznaczamy jednak, iż jest w pełni uzasadniona. Przede wszystkim kierownica posiada możliwość obrotu aż o 1080 stopni i posiada 9 przycisków funkcyjnych, jak również wbudowaną funkcję wibracji. Magnetyczny sensor, umieszczony w urządzeniu, jest w stanie odczytać aż 65536 różnych odchyleń kierownicy. Kierownica posiada ponadto funkcję Force Feedback i naprawdę potężny silnik.

Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Leave a comment

ThemeREX © 2021. All rights reserved.