Starcraft 2 – najtrudniejsza gra na świecie

Starcraft 2 – najtrudniejsza gra na świecie

Starcraft 2, kultowy RTS, określany jest jako najtrudniejsza gra wideo na świecie. Co zadecydowało o jego niebywałej popularności?

Starcraft 2 to strategia czasu rzeczywistego, wydana przez firmę Blizzard Entertainment, twórcę takich gier jak Diablo czy World of Warcraft. Określa się ją jako najtrudniejszą grę na świecie – i nie ma w tym ani odrobiny przesady. Wystarczy samemu zagrać i przekonać się, że potyczka z umiejętnym przeciwnikiem stanowi zawsze nie lada wyzwanie – nie tylko intelektualne, ale i zręcznościowe. Co takiego ma w sobie Starcraft 2, że mimo upływu lat wciąż przyciąga wielu miłośników wirtualnej rozrywki?

 

Starcraft 2: przełom w historii gier komputerowych

Starcraft 2 jest grą, która dała początek profesjonalnym rozgrywkom e-sportowym. Tuż po wydaniu była jedyną liczącą się pozycją na międzynarodowej arenie, później nadeszły nowe tytuły, które przez długi czas pozostawały w cieniu swojego pierwowzoru. Obecnie świat e-sportu zdominowały inne produkcje, ale wciąż Starcraft 2 cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród graczy. Wielu uznaje go – nie bez podstawy – za niedoścignione osiągnięcie w historii gier wideo. Rozgrywka w Starcrafcie wymaga ogromnego zaangażowania i skupienia, podejmowania wielu decyzji w bardzo krótkim czasie.

 

Jak wygląda rozgrywka?

Starcraft 2 pod wieloma względami przypomina inne RTS-y: gracz równolegle z przeciwnikiem pozyskuje surowce, buduje bazę, opracowuje technologie i stwarza armię. Ale w odróżnieniu od typowych strategii czasu rzeczywistego ogromne znaczenie dla wyniku rozgrywki ma wiedza o tym, jakie ruchy wykonuje przeciwnik. Nieodłącznym elementem udanej gry są więc zwiady, które po drodze napotykają liczne trudności. Budowanie armii oraz infrastruktury bez śledzenia poczynań rywala nieomal zawsze kończy się przegraną, chyba że przez przypadek będziemy mieli szczęście. Każdą jednostką bojową oraz oddziałem zawiadujemy ręcznie, formując szyki, przemieszczając je i atakując wroga. A wszystko to dzieje się na tle malowniczych plansz, przedstawiających egzotyczne pejzaże odległych planet.

 

Starcraft 2 liczy sobie już osiem lat i mimo że od tamtego czasu technologia poszła już mocno do przodu, to wciąż jeszcze jest prawdziwą perełką wśród RTS-ów. Rozbudowany mechanizm rozgrywki oraz przepiękna oprawa wizualna i dźwiękowa to najważniejsze atuty tej gry. Duży wybór plansz oraz nie mniejszy repertuar możliwych do wykorzystania broni, pojazdów i technologii również robi wrażenie. Przekonajcie się o tym sami. Miłej zabawy!

 

Poleć artykuł

Komentarze