Najpopularniejsze gry MMORPG

Najpopularniejsze gry MMORPG

Gry MMORPG, w których wcielamy się w stworzoną przez siebie postać, rozwijamy ją i kierujemy jej poczynaniami w świecie zaludnionym przez postacie innych graczy, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Czasy Tibii czy Ultima Online to już zamierzchła przeszłość. Zobaczmy, w co gra się teraz.

 

World of Warcraft

World of Warcraft ku rozpaczy konkurencyjnych producentów gier MMORPG mimo upływu lat wciąż nie chce się zestarzeć. Na serwerach WoW spotkamy graczy z całego świata. Do naszej dyspozycji pozostaje uniwersum o imponujących rozmiarach, zachwycające mnóstwem interesujących lokalizacji i questów. Swoją popularność WoW zawdzięcza przede wszystkim unikalnemu klimatowi i fantastycznym realiom, w których osadzona jest akcja. Tym, co odróżnia WoW od innych MMORPG, jest nieszablonowy system rozwoju postaci.

 

Eve Online

Gatunek MMORPG kojarzony jest przede wszystkim z fantasy, tymczasem Eve Online przenosi nas w klimat science-fiction. To jedna z najpopularniejszych gier tego typu na świecie – w lutym 2013 roku grało w nią ponad pół miliona użytkowników. W Eve Online mamy okazję pokierować statkiem kosmicznym, który przemierza przestrzenie międzygwiezdne w poszukiwaniu przygód. Możemy wcielić się w rolę pirata, górnika wydobywającego surowce z asteroid, naukowca, handlowca lub zdecydować się na inne dostępne w grze profesje.

 

The Elder Scrolls Online

The Elder Scrolls Online jest grą najnowszą w niniejszym zestawieniu. Została osadzona w realiach znanych ze znakomitego Skyrima, choć wydarzenia fabularne dzieją się tysiąc lat wcześniej. Twórcy położyli duży nacisk na dostępnym graczowi uniwersum, które jest bardzo rozbudowane (znacznie bardziej niż w Skyrimie), a także na systemie walki oraz sieci interakcji zachodzących między poszczególnymi graczami. Gra z miejsca zyskała sobie ogromną popularność. Jej niebagatelnym atutem, uwidaczniającym się zwłaszcza na tle wspomnianych powyżej produkcji, jest wystrój graficzny skrojony na miarę możliwości współczesnych komputerów.

 

Poleć artykuł

Komentarze