Najlepsze gry wyścigowe – przegląd

Najlepsze gry wyścigowe – przegląd

Każdy, kto kiedykolwiek jechał samochodem, marzy o tym, aby usiąść za kierownicą rajdowego wehikułu lub ekskluzywnego sportowego auta i sprawdzić, ile taka maszyna może z siebie dać. Nie wszyscy będziemy mieli po temu okazję w realu. Z pomocą przychodzą nam jednak gry wyścigowe.

 

Need for speed

To tytuł absolutnie kultowy. Najnowsza edycja rozwija pomysł, na którym bazowały wszystkie poprzednie części. Gracz bierze udział w nielegalnych wyścigach, odbywających się na ulicach gigantycznych miast. O walorach produkcji decyduje nie tylko szaleńcza jazda autem, ale również szereg uatrakcyjniających rozgrywkę opcji (takich jak możliwość tuningowania samochodu, poprawiania jego osiągów itp.). Need for speed nie jest symulatorem – to gra zręcznościowa, która ma nam przede wszystkim dostarczyć rozrywki. Trzeba przyznać, że w tej roli sprawdza się znakomicie.

 

Project Cars

To z kolei gra, której twórcy postawili sobie za cel jak najwierniejsze odwzorowanie realiów wyścigu samochodowego. Rozgrywka jest oczywiście bardzo dynamiczna. Komuś, kto naprawdę lubi jeździć samochodem, trudno będzie oderwać się od tej gry. Od konkurencyjnych tytułów najbardziej odróżnia ją realizm – w grze mamy do dyspozycji samochody znane z prawdziwych wyścigów, odwzorowane ze wszystkimi swoimi zaletami i skazami. Wirtualna kopia reaguje na poczynania gracza dokładnie tak, jak jej rzeczywisty pierwowzór, co sprawia, że prowadzenie samochodu staje się znacznie trudniejszym wyzwaniem.

 

Grid: Autosport

Autosport to trzecia część serii Grid, która zyskała sobie uznanie imponującej liczby amatorów gier wyścigowych. Produkcja ta pozwala nam przejść przez wszystkie etapy kariery kierowcy rajdowego oraz modyfikować swój samochód w trakcie rozgrywki. Jedną z największych zalet tego tytułu jest mnogość dostępnych lokalizacji: jest ich aż 22, w sumie do naszej dyspozycji pozostaje ponad 100 tras. Gra wyróżnia się również doskonałą oprawą wizualną oraz dynamiką.

 

Poleć artykuł

Komentarze