ESL One oraz Intel Extreme Masters 2018 - gratka dla fanów e-sportu

ESL One oraz Intel Extreme Masters 2018 - gratka dla fanów e-sportu

Wszyscy fani e-sportowej rywalizacji niecierpliwie czekają na wydarzenie, które każdego roku odbywa się w katowickim Spodku. W stolicy Śląska najlepsi gracze zmierzą się w takie gry jak: Dota 2, Starcraft II oraz Counter Strike: Global Offensive. Pula nagród wynosi ponad 4,5 mln zł.

Czym jest e-sport?

E-sport to coraz bardziej popularna forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Gracze, bo tak nazywani są zawodnicy, w zespole lub w pojedynkę mierzą się z innymi. Początki e-sportu sięgają roku 1972, kiedy to odbył się pierwszy turniej w grę Spacewar. Od tamtej pory gry weszły na całkowicie inny poziom – nie były już tylko formą spędzania wolnego czasu, stały się one także ciekawą formą rywalizacji.

E-sport w Polsce znany jest od dawna, jednakże dopiero kilka lat temu zyskał on tak dużą popularność. Stało się to przede wszystkim dzięki wygraniu IEM Katowice 2014 przez polską drużynę Virtus.Pro. Od tego roku sport elektroniczny stale się rozwija i jest coraz bardziej popularny. Rozgrywki niektórych turniejów mogliśmy nawet oglądać w publicznej telewizji.

 

ESL One w Katowicach

Od 6-ciu lat w katowickim Spodku organizowane są finały rozgrywek Intel Extreme Masters. Każdego roku wydarzenie zyskuje na popularności. Z tego też względu ESL One oraz IEM Katowice prowadzone są w dwóch miejscach – w Spodku oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. W rozgrywkach organizowanych w stolicy Śląska w zeszłym roku wzięło udział prawie 200 tysięcy osób, a transmisję internetową obejrzało łącznie ponad 46 milionów ludzi.

 

IEM Katowice 2018

Tego roku wydarzenie odbędzie się w dniach 2-4 marca w Spodku oraz w MCK. Podczas rozgrywek będziemy mieli okazję ujrzeć potyczki zawodników w dwie gry – CS: GO oraz StarCraft II. Łączna pula nagród na IEM wynosi kolejno – 2 miliony złotych w grze Counter Strike oraz 900 tysięcy złotych w grze StarCraft II. Tydzień wcześniej w ramach turnieju odbędzie się ESL One, którego główną atrakcją będzie najbardziej dochodowa gra na świecie – Dota 2. Pula nagród w „Docie” wynosi ponad 3,6 miliona złotych. Kwota wbrew pozorom nie jest taka duża, ponieważ rekordowa pula wynosiła 25 milionów dolarów w turnieju The International – również w grę Dota 2.

Wejście na teren IEM-u jest całkowicie darmowe, ale jeżeli zdecydujemy się na taką opcję, to prawdopodobnie zmuszeni będziemy do wielogodzinnego stania w kolejce. Ze względu na ogromną popularność wydarzenia organizator przewidział sprzedaż specjalnych wejściówek, które upoważniają do wejścia na IEM bez konieczności stania w długiej kolejce (bilety Intel Extreme Masters 2018).

 

ESL One oraz IEM – czy warto iść na oba wydarzenia?

Jak najbardziej! Katowice od 24 lutego do 4 marca będą tętniły e-sportowym życiem. Takiego wydarzenia nie może ominąć żaden fan sportów elektronicznych. To również świetna okazja, aby poznać osobiście influencerów z Polski oraz zza granicy. 

Poleć artykuł

Komentarze