Gry na uspokojenie – propozycje

Gry na uspokojenie – propozycje

Gra to rozrywka, a więc i relaks. Jednak tylko niektóre gry zasługują na miano uspokajających. Warto mieć je zawsze pod ręką, czyli w swoim smartfonie. Nigdy nie wiadomo, kiedy mogą się przydać!

 

Są takie gry, które mają działanie iście odprężające. Pełnią one nieco odmienną funkcję niż ogół gier – nie relaksują poprzez zabawę, ale wyciszają i pomagają oderwać się nie tyle od rzeczywistości, co od chaosu oraz niepoukładanych myśli.

 

Mitoza

Mitoza to bardzo przyjemna gra typu grow. Na początek dostajemy małe ziarenko i decydujemy o jego dalszych losach. Możemy wyhodować z niego roślinę lub pozwolić, by pożywił się nim ptak. Gra za każdym razem będzie inna, gdyż przy kolejnych krokach zawsze mamy możliwość wyboru jednej spośród dwóch opcji. Duża doza abstrakcji sprawia, że Mitoza przypadnie do gustu zarówno dzieciom, jak i dorosłym.

 

2048

Kilka lat temu ta prosta gierka była hitem sieci. Ukończenie jej nie jest może najprostsze, ale nie jest też niewykonalne. Wtedy każdy z nas grał po to, by w końcu za którymś podejściem osiągnąć upragniony wynik – 2048. Ale dziś gra nadal jest popularna, co oznacza tylko, że lubimy do niej wracać. To coś pomiędzy Tetrisem a szachami – klocki doprowadzą nas do upragnionego finału, tylko jeśli będziemy myśleć na kilka ruchów do przodu. Pastelowa plansza sprzyja skupieniu i relaksacji, choć umysł pracuje!

 

Gry typu escape

Można spędzić przy nich godziny, rozwiązując kolejne łamigłówki. Polegają na odnajdywaniu przedmiotów, łączeniu ich ze sobą, dopasowywaniu kluczy i odkrywaniu zakamuflowanych wskazówek. Najprostsze gry tego typu lokalizują gracza w zamkniętym pokoju, z którego musi się wydostać. Bardziej rozbudowane scenariusze wymuszają na nas ucieczkę z domu, opuszczonego zamczyska czy innego miejsca z dużą liczbą zakamarków. Gry nie mają limitu czasowego.

 

Coloring Gems

Plansza tej prostej gry składa się z blisko 2 tysięcy różnokolorowych klejnocików lub, jak kto woli, kamyczków. Jest przystosowana dla jednego i dwóch graczy. Startujemy z dwóch przeciwległych krańców planszy i poruszamy się do środka poprzez zmianę kolorów. Ekspansja pola polega na zabarwianiu go na ten kolor, który przeważa w sąsiadujących kamykach. Gra daje niepohamowaną przyjemność z patrzenia jak chaos barw zamienia się w jednolitą kolorystycznie powierzchnię.

 

 

Poleć artykuł

Komentarze