Recenzja: Wolfenstein: The New Order

Recenzja: Wolfenstein: The New Order

Nowy Wolfenstein pokaże nam alternatywny świat, w którym po wygranej wojnie rządzą naziści i ustanawiają Nowy Porządek.

Wolfenstein Tytuł: Wolfenstein: The New Order

 Gatunek: FPP, FPS

 Wydawca i producent: Bethesda Softworks, Machine Games

 Platformy: PC, PS3, PS4, X360, XONE

 Data premiery: 20 maja 2014

 Wersja językowa: angielska, polska

 Tryby gry: singleplayer

 

 

 

 

 

 

Po raz kolejny możemy wcielić się w postać Blazkowicza. Tym razem przeniesiemy się w lata sześćdziesiąte dwudziestego wieku, natomiast cała przygoda rozpoczyna się jeszcze podczas II Wojny Światowej. Gra pozwala nam zwiedzić wiele państw Europy, w tym naszą kochaną Polskę.

OCENA FABUŁY: 9/10


Rozgrywka pozwoli nam na dokonywanie różnych wyborów podczas cutscenek, które będą miały wpływ na nasze dalsze losy. System poruszania się i rozprawiania z nazistami niewiele się zmienił. W tej części gry nasz bohater zdolny jest do chowania się za przeszkodami, robienia wślizgów oraz używania dwóch broni. Do dyspozycji będziemy mieć mnóstwo rodzajów broni oraz przecinak, który pozwoli nam dotrzeć do ważnych bądź mniej ważnych ukrytych miejsc w świecie gry. Bez zmian pozostała walka o przetrwanie na polu bitwy. Mianowicie, zmuszeni będziemy do biegania po mapie w poszukiwaniu wciąż brakującej amunicji oraz niezbędnych apteczek i pancerza. Samą rozgrywkę urozmaici ogromna ilość tajemniczych miejsc, znalezisk i enigmatycznych szyfrów.

OCENA ROZGRYWKI: 8/10


Wolfenstein: The New Order oparty został na silniku id Tech 5 znanego z tytułów Rage i The Evil Within. Umożliwia dosyć płynną rozgrywkę, niestety sztucznie ograniczając ilość klatek. Wizualnie gra wygląda dosyć jednolicie, bez ekstrawagancji kolorystycznej. Jakość obiektów stoi na bardzo przyzwoitym poziomie jednak trochę gorzej ma się kwestia optymalizacji. Czasem będziemy świadkami utraty płynności czy spadków klatek, a jeszcze rzadziej małych gliczy.

OCENA GRAFIKI: 8/10


Ścieżka dźwiękowa nowego Wolfensteina nas nie rozczaruje. Elektroniczne dźwięki idealnie pasują do klimatu i atmosfery rozgrywki w nazistowskiej Europie.

OCENA DŹWIĘKU: 9/10

 

Plusy:

  • oprawa graficzna
  • klimat i mechanika
  • mnóstwo zagadek i perków

Minusy:

  • kolorystyka
  • miejscami niedokładność obiektów graficznych

 

Podsumowanie:

Wolfenstein: The New Order to kolejna świetna odsłona znanego FPS'a. Nowa oprawa wizualna i fabuła sprawiają, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego fana Blazkowicza. Atmosfera i poziom rozgrywki stoją na wysokim poziomie. Gra godna jest polecenia użytkownikom, którzy lubią dynamiczną akcję z odpowiednią muzyką w tle.

OCENA OGÓLNA: 8,5/10


Screeny:

wolfneworderwolfneworder2wolfneworder3wolfneworder4


Albert Świączkowski

Poleć artykuł

Komentarze