GRY STRATEGICZNE NA ANDROIDA

Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Tablety i smartfony wyposażone w system operacyjny Android doczekały się wielu gier wszelkich typów. Oto przegląd najciekawszych strategii przeznaczonych na urządzenia mobilne.

1. Arcane Quest 2

Turowe RPG w świecie fantasy. Gracz wciela się w jednego z 8 dostępnych bohaterów i przemierza krainę Aurię, walcząc z goblinami i zombie. Istnieje możliwość dozbrajania, rozwijania swoich umiejętności, wykonywania płatnych zleceń, tworzenia gildii. Autorzy oferują 50 godzin rozgrywki w bardzo dopracowanej i zróżnicowanej scenografii. Arcane Quest waży zaledwie 47MB i wymaga wersji Androida 4.0.3 lub wyższej.

 

2. Open Panzer

Szereg kampanii osadzonych w realiach II Wojny Światowej. Gracz modyfikuje swoją armię w miarę odnoszenia kolejnych zwycięstw, do wyboru są zarówno wojska Aliantów jak i państw Osi. Solidna dwuwymiarowa oprawa graficzna oraz ponad 4000 historycznych jednostek sprawiają, że gra wciągnie nie tylko strategów, ale i miłośników historycznych kampanii wojennych.

 

3. Greedy Grub

Połączenie strategii ekonomicznej i przygodówki. Pan Dżdżownica chce zostać burmistrzem wioski i w tym celu postanawia przywrócić jej dawny blask. Sadzenie roślinek, odnowa zabudowań, zbieranie plonów i tworzenie nowych gatunków roślin w laboratorium – wszystko to podane w bardzo atrakcyjnej oprawie graficznej i choć przystępne już dla kilkulatków, zdecydowanie może zainteresować starszych graczy.

 

4. Soccer Manager 2015

Użytkownik obejmuje prezesurę jednego z 750 klubów sportowych z 48 dostępnych lig (w tym polskiej). Następnie dokonuje przeglądu składu, kupuje, sprzedaje i wypożycza zawodników, opracowuje taktykę na kolejne mecze. Wielką zaletą gry jest wciąż aktualizowana baza danych, statystyki piłkarzy odzwierciedlają ich rzeczywistą wartość. Godny uwagi, a przy tym w pełni darmowy menedżer piłkarski.

 

5. DomiNations

Gracz próbuje podbić świat, przejmując kontrolę nad którąś z historycznych cywilizacji (m. in. Brytowie, Rzymianie, Grecy, Japończycy). Początek ma miejsce w epoce kamienia łupanego i – poprzez wszystkie epoki rozwoju – sięga aż po erę lotów kosmicznych. Duży nacisk położony jest na rozwój technologii oraz zawieranie odpowiednich sojuszy. To w prostej linii spadkobierca popularnej i znanej od lat „Cywilizacji”.

 

6. Virtual Beggar

Realizacja amerykańskiego snu „od pucybuta do milionera”. Bezdomny żebrak z parkowej ławki obdarowany zostaje przez gracza pieniędzmi. Dzięki temu może zmienić swoje życie. Początkowo inwestuje gotówkę w drobne ulepszenia swojej sytuacji, by z czasem rozkręcić prężnie działającą firmę, zatrudniać pracowników, odnosić oszałamiającą karierę, a tułaczkę po mieście zamienić na podróże dookoła świata czy nawet w kosmos.

 

7. Satis-Factory

Obcy próbują zainfekować ludzkość tytułowym wirusem Satis, zadaniem gracza jest powstrzymanie zarazy. Połączenie gry turowej i strategicznej – wylosowane „znaczki” mają odpowiednie właściwości i można je wymieniać (podobnie jak w pokerze) w zależności od przyjętej techniki i założeń. Znaczki te umożliwiają poruszanie się po mapie i docieranie do miast zarażonych wirusem.

Artykuł został przywrócony z poprzedniej wersji strony gdyż może się okazać pomocny dla internautów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *