• Starcraft 2 – najtrudniejsza gra na świecie

  Starcraft 2, kultowy RTS, określany jest jako najtrudniejsza gra wideo na świecie. Co zadecydowało o jego niebywałej popularności?

  Czytaj więcej
 • Nietypowe gry na PC

  Rynek gier komputerowych co prawda prężnie się rozwija, ale wiele produkcji powiela schematy zaczerpnięte z innych tytułów. W tym zalewie nieciekawych duplikatów można jednak wyłowić bardzo interesujące pozycje, niepodobne do niczego, co dotąd wymyślono.

  Czytaj więcej
 • Najpopularniejsze gry MMORPG

  Gry MMORPG, w których wcielamy się w stworzoną przez siebie postać, rozwijamy ją i kierujemy jej poczynaniami w świecie zaludnionym przez postacie innych graczy, od lat cieszą się niesłabnącą popularnością. Czasy Tibii czy Ultima Online to już zamierzchła przeszłość. Zobaczmy, w co gra się teraz.

  Czytaj więcej
 • Najlepsze gry wyścigowe – przegląd

  Każdy, kto kiedykolwiek jechał samochodem, marzy o tym, aby usiąść za kierownicą rajdowego wehikułu lub ekskluzywnego sportowego auta i sprawdzić, ile taka maszyna może z siebie dać. Nie wszyscy będziemy mieli po temu okazję w realu. Z pomocą przychodzą nam jednak gry wyścigowe.

  Czytaj więcej
 • „Strzelanki” na telefon – ranking

  "Strzelanki" to jeden z tych gatunków gier, które nigdy nie przejdą do lamusa. Od czasów Dooma do dziś cieszą się niesłabnącą popularnością, w związku z czym producenci gier wypuszczają na rynek coraz to nowe tytuły utrzymane w tej konwencji.

  Czytaj więcej
 • Pokemon GO, czyli wstań od biurka i idź

  Pokemon GO to chyba pierwsza gra, która – zamiast przykuwać gracza do biurka i zmuszać go do ślęczenia przed monitorem – zmusza do odrobiny ruchu. Jak to się stało, że tytuł z miejsca osiągnął tak oszałamiającą popularność – i to wśród przedstawicieli rozmaitych grup wiekowych?

  Czytaj więcej
 • Gry niezależne

  W świecie mediów dość często słyszy się o niezależnych grach komputerowych, zwanych potocznie indykami (od słowa independent). Czym charakteryzują się takie gry?

  Czytaj więcej