Jak wysyłać SMS-y z komputera?

Jak wysyłać SMS-y z komputera?

Przenoszenie uwagi z ekranu komputera na telefon i odwrotnie bywa męczące. Na szczęście są programy, które pozwalają rozwiązać ten problem.

Spędzasz wiele czasu przed komputerem? Zapewne nie jest Ci wygodnie sięgać po telefon za każdym razem, kiedy przyjdzie nowa wiadomość. To za pomocą SMS-ów autoryzujemy przelewy bankowe i logujemy się do różnych stron internetowych. Poza tym wiele osób wciąż używa standardowych wiadomości tekstowych do codziennej komunikacji ze znajomymi, np. z obawy przed korzystaniem z obcej sieci WiFi. Aby ułatwić użytkownikom smartfonów komunikację, zarówno twórcy iOS, jak i Androida wprowadzili do swoich systemów możliwość zsynchronizowania telefonu z dowolnym innym urządzeniem. Jak to wygląda w praktyce?

 

Na Androidzie

Użytkownicy Androida mają łatwiej. Wystarczy, że ściągną na telefon najnowszą wersję aplikacji Wiadomości (SMS). Aplikacja ta współpracuje z najpopularniejszymi przeglądarkami, takimi jak Google Chrome, Opera, Mozilla Firefox, Microsoft Edge czy Apple Safari. Łączy się z nimi za pośrednictwem WiFi lub sieci komórkowej i umożliwia otrzymywanie powiadomień o nowych SMS-sach na dowolnym urządzeniu. Wystarczy po jej uruchomieniu nacisnąć przycisk Menu, a następnie Wiadomości w przeglądarce. W dalszej kolejności należy wybrać Skanuj kod QR i skierować obiektyw na ekran. To wszystko. Po nawiązaniu połączenia zobaczycie w przeglądarce swoją skrzynkę odbiorczą z SMS-ami. Program umożliwia również odpisywanie na SMS-y z poziomu przeglądarki.

 

Na iOS

Również użytkownicy iPhone'ów mają możliwość odbierania oraz wysyłania wiadomości SMS na komputerze. Aby móc korzystać z takiej funkcji, wystarczy zainstalować na telefonie aplikację Remote Messages. Dzięki niej będziecie mogli zdalnie zarządzać wszystkimi swoimi wiadomościami na iPhonie: odczytywać je, katalogować, a także pisać i wysyłać nowe wiadomości. Interfejs jest czytelny i bardzo łatwy w obsłudze.

 

Najnowsza wersja aplikacji Wiadomości (SMS) na Androida oraz aplikacja Remote Messages na iOS są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy chcieliby odpisywać na SMS-y z komputera. To znaczne udogodnienie, z którego warto skorzystać.

 

Poleć artykuł

Komentarze