Programy do nauki języka angielskiego

Programy do nauki języka angielskiego

W dobie smartfonów i Facebooka papierowe podręczniki do nauki języka angielskiego są tylko jednym z wielu możliwych źródeł wiedzy. Obecnie dużym powodzeniem cieszą się różnego rodzaju programy komputerowe.

Dzięki nowym technologiom nauka języków obcych stała się o wiele łatwiejsza. Tradycyjne podręczniki – nieważne, czy w formie papierowej, czy elektronicznej – wciąż oczywiście pozostają podstawowym źródłem, z którego nie należy rezygnować, ale obecnie mamy również do dyspozycji multimedialne pomoce edukacyjne. Programy do nauki języka angielskiego pozwalają utrwalić wiedzę i szlifować umiejętności językowe. Poniżej opiszemy trzy najciekawsze propozycje.

 

Babbel

Babbel to platforma mająca w swojej ofercie kilkanaście języków obcych. Aplikacja przeznaczona jest zarówno dla użytkowników iOS, jak i Androida. Ciągle jest dopracowywana i wzbogacana o nowe słownictwo, zestawy ćwiczeń, a także wiele innych narzędzi ułatwiających naukę. To program adresowany do każdej grupy wiekowej: wystarczy tuż po instalacji odpowiedzieć na kilka pytań, dzięki którym aplikacja dostosuje profil nauki do wieku użytkownika, jego wiedzy i umiejętności, a także oczekiwań.

 

Busuu

Busuu zasługuje na uwagę przede wszystkim dlatego, że w porównaniu z innymi programami do nauki języków obcych ma chyba najbardziej rozbudowaną bibliotekę języka polskiego. Program ten pomaga w nauce angielskiego, rosyjskiego, niemieckiego, chińskiego, japońskiego, tureckiego, hiszpańskiego, francuskiego, włoskiego i portugalskiego. Do dyspozycji użytkowników pozostają pakiety podstawowe, przeznaczone dla mniej zaawansowanych użytkowników, a także pakiety premium dla osób bardziej wtajemniczonych w arkana danego języka.

 

Duolingo

Aplikacja Duolingo działa w systemach iOS, Android oraz Windows. To jeden z najbardziej popularnych programów tego typu, zawdzięczający swój sukces atrakcyjnej oprawie wizualnej, przyjaznemu interfejsowi oraz rozbudowanym bibliotekom różnych języków, w tym również polskiego. Cechą charakterystyczną tej platformy jest akcent położony na rywalizacji między użytkownikami, co z całą pewnością przypadnie do gustu osobom mającym w sobie ducha współzawodnictwa.

 

Programy do nauki języka angielskiego nie zastąpią oczywiście podręczników, ale mogą stanowić cenną pomoc edukacyjną dla osób w każdym wieku i o różnych kompetencjach językowych. Pomoce tego typu są atrakcyjne zwłaszcza dla tych użytkowników, którzy od małego tkwią po uszy w świecie wirtualnym.

 

Poleć artykuł

Komentarze