Polecane urządzenia wielofunkcyjne HP - zalety oraz koszty

Polecane urządzenia wielofunkcyjne HP - zalety oraz koszty

Urządzenia wielofunkcyjne to sprzęt przydatny zarówno w pracy, jak i w gabinecie prywatnym. Może on pełnić rolę drukarki, skanera i kopiarki równocześnie. Jak wybrać odpowiedni produkt? Polecamy oferty wiodącej firmy HP – poznaj zalety oraz koszty użytkowania urządzeń wielofunkcyjnych tej marki.

Jak wybrać urządzenie wielofunkcyjne?

Decydując się na zakup konkretnego modelu, należy rozważyć kilka podstawowych kwestii. Przede wszystkim wyznaczamy sobie budżet, na przykład 500 zł, 1000 zł czy nawet 1500 zł. Trzeba też określić cele, do jakich potrzebujemy urządzenia. Jeżeli wybieramy niewielką drukarkę o ograniczonych możliwościach do domu, wydatek nie będzie duży. W biurze natomiast sprawdzi się urządzenie wielofunkcyjne o większych gabarytach i tu już musimy zainwestować znaczną sumę. Inne ważne kryteria wyboru to: szybkość drukowania, zużycie energii i materiałów eksploatacyjnych, technologia druku (atramentowe lub laserowe) oraz różne dodatkowe udogodnienia.

 

HP DeskJet Ink Advantage 5075

To jedna z najtańszych opcji w tej kategorii urządzeń drukujących, kosztuje bowiem tylko ok. 330 zł. To odpowiednie rozwiązanie dla zwolenników drukarek atramentowych – jakość wydruku w czerni i w kolorze jest satysfakcjonująca. Koszt eksploatacji także nie jest bardzo wysoki, bo ceny oryginalnych tuszów wahają się w okolicach 60 zł. Ten model w zupełności wystarczy do użytku domowego: drukuje czarno-białe strony w tempie 20 str./min, kolorowe – 17 str./min, skanuje w rozdzielczości 1200x1200 dpi, posiada też możliwość drukowania bezprzewodowego dzięki łączności WiFi oraz przesyłania danych z urządzeń mobilnych.

 

HP DeskJet IA 3835 AiO

Kolejnym niskobudżetowym rozwiązaniem dla domu lub małej firmy jest kompaktowa drukarka atramentowa DeskJet IA 3835 AiO. Niewiele droższa od poprzedniej pozycji (ok. 350 zł), ma podobne funkcje i porównywalną wydajność. Oryginalny tusz także zakupimy w cenie ok. 60 zł. Drukuje nieco wolniej, bo od 14 do 17 str./min, ale za to posiada opcję faksowania dokumentów. Urządzenie działa w standardzie WiFi, dzięki czemu może z niego korzystać kilka osób. Trzeba jednak pamiętać, że nie jest to sprzęt bardzo zaawansowany i jego obciążenie nie powinno przekraczać 1000 stron.

 

HP OfficeJet 7612

Jeśli szukasz modelu ze średniej półki, OfficeJet 7612 to propozycja warta uwagi. Atramentowa drukarka wielofunkcyjna kosztuje ok. 600 zł i z powodzeniem spełnia podstawowe wymagania urządzenia domowego lub biurowego. Dobrze nadaje się do drukowania broszur i materiałów marketingowych w rożnych formatach – od pocztówkowego do A3+. Tempo drukowania mono (15 str./min) nie jest oszałamiające, ale w zamian otrzymujemy wydruki najlepszej jakości. OfficeJet 7612 działa również jako faks, obsługuje urządzenia mobilne oraz standardy komunikacji WiFi i Ethernet. Ceny oryginalnych tuszów kolorowych to ok. 70 zł, tusz czarny kosztuje ok. 140 zł, jednak wydatki te można zmniejszyć, wybierając dobre zamienniki.

 

HP LaserJet Pro M426fdw

Dla tych, którzy preferują druk laserowy i funkcjonalność na najwyższym poziomie, polecamy model LaserJet Pro M426fdw. Jest to profesjonalny sprzęt do dużego biura, słusznych rozmiarów i dość drogi (prawie 1500 zł), ale zdecydowanie warty swojej ceny. W zakres jego możliwości wchodzą wszystkie wyżej wymienione opcje, przy czym ten model przewyższa pozostałe pod względem innowacyjności (nowoczesna technologia druku), szybkości (do 38 str./min) oraz wydajności (obciążenie może sięgać nawet 80 000 stron). Jedyne, co przemawia na niekorzyść urządzenia, to stosunkowo wysoki koszt użytkowania, bo oryginalne materiały eksploatacyjne nie należą do najtańszych. Na szczęście tu również istnieje alternatywa – zamienniki tonerów HP dostaniemy w bardziej przystępnej cenie.

Poleć artykuł

Komentarze