Nowa moda: fotele gamingowe

Nowa moda: fotele gamingowe

Dawniej największym marzeniem każdego gracza było posiadanie najszybszego komputera na rynku. Takie kwestie jak np. umeblowanie spychane były zawsze na drugi plan. Dzisiaj jest diametralnie inaczej – osoby rozmiłowane w sportach elektronicznych akceptują już tylko dedykowane fotele gamingowe.

W zakresie umeblowania stanowisk komputerowych w ostatnich latach doszło do znaczących zmian. Powoli rzadkością stają się sytuacje, gdy gracze siedzą na tych samych fotelach, co pracownicy biurowi. Takie meble nie wystarczają już zawodowcom, którzy na rozgrywkach online muszą skupiać się codziennie przez wiele długich godzin. Właśnie dla nich przygotowano fotele gamingowe, które cechują się naprawdę zjawiskowym wyglądem. Pomysłodawcami, którzy jako pierwsi pokazali światu nowe krzesła dla graczy, są specjaliści do spraw rozwoju produktów zatrudnieni w DXRacer. To oni pierwotnie wpadli na pomysł, żeby z wyposażenia samochodowego uczynić funkcjonalne przedmioty do mieszkań. DXRacer nadal króluje wszędzie tam, gdzie widzicie koneserskie fotele gamingowe. Jednak obecnie nie jest już jedynym graczem, który rozdaje karty w tej niszy produktowej. Nową modę zapragnęło wykorzystać dla swoich profitów wiele innych firm. Niektóre z nich już zdążyły zniknąć z rynku, lecz kilku przedsiębiorstwom udało się pod względem technologicznym i wizualnym dogonić zespół z DXRacer. Ważną rolę w produkcji foteli dla graczy odgrywa na przykład Akracing. Swoich sił w produkcji tych przedmiotów próbują również marki znane dotychczas z komponentów do komputerów PC, takie jak Thermaltake czy Silentium PC.

Czym fotele gamingowe urzekają swoich przyszłych właścicieli? Bez wątpienia na pierwszy rzut oka swoimi zewnętrznymi formami. Ich projektanci uderzają w tony, które wykorzystywane są również, aby zachęcić konsumentów do zakupu sportowych samochodów. Sportowa stylistyka jest identyczna z tą, którą cechują się fotele z renomowanych aut wyścigowych. Fotele produkowane dla graczy przez wymienione wcześniej firmy charakteryzują się o kilka centymetrów grubszym wypełnieniem amortyzacyjnym niż zwykłe krzesła komputerowe. Zapoznając się z ich instrukcją obsługi, zauważycie, że ich konfiguracja umożliwia dużo więcej zmian w ustawieniach niż standardowe fotele obrotowe do biur. Gracze intensywnie ekscytują się swoimi wirtualnymi przygodami, dlatego materiały zastosowane w krzesłach gamingowych muszą być bardzo wytrzymałe.

Na podstawie wywiadów udzielanych przez przedstawicieli firm produkujących fotele gamingowe można wywnioskować, że rewolucja w umeblowaniu przeznaczonym dla graczy nie dobiegła jeszcze końca. Możecie oczekiwać, że za kilka lat, kiedy wasz aktualny fotel do komputera będzie się już nadawał do wymiany, oferowane produkty będą kusiły jeszcze bardziej zaawansowanymi parametrami.

Poleć artykuł

Komentarze